Naše projekty / Louky

Louky

Při navrhování této unikátní moderní čtvrti je kladen důraz na kvalitní městský prostor založený na progresivních urbanistických formách.

Příjemné bydlení s organickou strukturou bytových domů

Výhodou projektu je plastický terén, jehož modelaci můžeme využít pro tvorbu vizuálně atraktivních průhledů do lokality, které budou vytvořeny přirozeným zakřivováním komunikací a vlastním rozmístěním budov v terénu. Průhledy by měly pozorovatele vést a gradovat k centru lokality na „návrší“ s náměstím, domovem důchodců a drobnou městskou vybaveností. Tento prostor by mohl být propojen stromořadím s prostorem rekreační zeleně a vodní plochou. 

Příroda na dosah

Část zástavby s bytovými domy budou tvořit polosoukromé polouzavřené „vnitrobloky“, které navážou na veřejný městský prostor. Zde bychom rádi umístili i komunitní vybavenost - hřiště, lavičky, prostor pro grilování atp. Viladomy by měly nabídnout využití zahrádek pro jednotlivé byty, rodinné domy budou umístěny tak, aby na zahrady v co největším rozsahu navazovala volná krajina a bylo zajištěno soukromí uživatelů.

Typ výstavby
Rezidenční čtvrť
Lokalita
Brno - venkov
Fáze
V projekci
Finanční objem
4,5 mld. Kč
Počet bytů
648
Předpokládaný začátek výstavby
2024
Architekt
CHYBIK+KRISTOF ASSOCIATED ARCHITECTS s.r.o.
Zpět na projekty